• Tüm Kategoriler
  • NeoComfort Kanola Tohumlu Sıcak/Soğuk Kompres Pedi - Model1

   Kanola Tohumlu Ağrı Giderici Sıcak/Soğuk Kompres Pedi

   *%100 doğal Kanola Tohumu dolgu
   *%100 pamuk kese ve dış kılıf
   *Çıkarıp yıkanabilir dış kılıf
   *Sıcak ve soğuk kullanım imkanı
   *Öko-Tex 100 Standardı Class 1 sertifkalı kumaşlar

   Hem sıcak hem de soğuk kompres uygulamalarında kullanabileceğiniz bu ürün, doğal Kanola Tohumu ile doldurulmuştur. Kanola Tohumu, içerdiği yüksek yağ oranı nedeniyle ısıyı muhafaza etmekte ve bu ısıyı yavaş yavaş verdiği için rahatlatıcı bir etki oluşturmaktadır. Doğum sonrası ve Regl dönemi sancılarında, kas ağrılarında, adale kasılmalarında, yüksek ateşli dönemlerde, baş ağrılarında, omuz-sırt-bel ağrılarında, ameliyatlar sonrası ameliyatlı bölgeye kompres olarak sıcak veya soğuk şekilde kullanılabilir.

   Günümüzde piyasada bulunan özellikle vücuda sıcak kompres şeklinde uygulanan ürünler sıcak su dolu torbalar formunda kullanılmaktadır. Sıcak su torbaları, içindeki sıcak suyun yakıcı ısısını dışarı verdiklerinden, suyun sıcaklığına bağlı olarak vücut yanıklarına da neden olabilmektedir. Öte yandan soğuk uygulanan ürünler ise bir pvc içine doldurulmuş jellerden oluşmaktadır. Bu jeller dondurularak kullanılabilmekte ve vücuda doğrudan uygulandığında o bölgede donuk yanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle genelde harici bir kumaş beze sarılması gerekmektedir.

   Ayrıca söz konusu bu sıcak su dolu torbalar ve kimyasal jel dolgulu pvc ürünler patlama riski taşımakta, kimyasal jellerin vücuda bulaşması veya sıcak suyun vücuda dökülüp yanıklara sebebiyet vermesi söz konusu olabilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bu tip ürünlerin hassas bölgelerde, özellikle bebeklerde kullanılması son derece tehlikelidir.

   Ürünlerimizin içindeki doğal kanola tohumu içerdiği yüksek orandaki yağ sayesinde ısıyı muhafaza edebilmektedir. Diğer mevcut ürünlerdeki su ve jeller gibi insan sağlığı açısından hiçbir tehlike teşkil etmemektedir. Isıtıldığında kuru sıcaklık oluşmakta ve vücudu yakmamaktadır. Soğutulduğunda da vücuda yapışma olmamakta ve donuk yanmasına sebebiyet vermemektedir. Bu nedenle vücudun hassas bölgelerine kolaylıkla uygulanabilmekte, bebekler için de tehlike teşkil etmediğinden, bebekler ve çocuklarda da doğrudan güvenle kullanılabilmektedir. Ayrıca temizlik ve hijyen için ürünün kılıfı çıkartılıp kolaylıkla yıkanabilmektedir.

   Sıcak Kullanım: Kanola tohumu içeren keseyi fırında en fazla 150 °C’de 15 dakika veya mikrodalga fırında 3 dakika ısıtınız. Kılıfı içine yerleştirip ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz.

   Soğuk Kullanım: Kanola tohumu içeren keseyi buzdolabınızın derin dondurucusunda bekletiniz. Daha sonra kılıfının içine yerleştirip ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz.

   Ebat: 15x27cm


   DİKKAT::: Kanola tohumlu iç keseyi yıkamayınız. İç kısımdaki tohumlu pedi fırından çıkardıktan sonra, sıcaklığını kontrol ederek kullanınız. Dış kılıfı fırına koymayınız. Kılıfınız zarar görmese de, kenarındaki cırtbant yüksek ısıda eriyebilir.
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu271
   MarkaNeoComfort
   Stok DurumuÜrünümüzün stoğu tükenmiştir, şu an üretim aşamasındadır. Yakında tekrar stoğumuzda olacak.

   © Natura Bebek Tekstil Ürünleri Tic. Ltd. Şti.  2008-2021

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.