• Tüm Kategoriler
  • NeoComfort ORGANİK PAMUK Sızdırmaz Yıkanabilir Kadın Pedi - GÜNLÜK ZigZag 5'li paket

   Fiyat:
   82,31 TL + KDV
   KDV Dahil:
   88,89 TL
   29,63 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

   5 adet Günlük boy Organik Pamuk Kadın Pedi içerir.

   Özel olarak organik tarlalarda yetiştirilmiş en iyi kalite pamuklardan üretilmiştir. Kumaş üretimi ve boyahane işlemlerimizin her bir aşaması GOTS tarafında belgeli tesislerde yapılmıştır. Ayrıca ürünlerimizde kullanılmakta olan dikiş ipliğinden, etiketine kadar her bir malzemenin Öko-Tex 100 Standardı’nın en üst seviyesi olan Class 1 sertifikası bulunmaktadır.

   Her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz Günlük Ped’in iç yüzeyi %100 Organik Pamuk kumaştan üretilmiş olup, bir çok katman ile emiciliği arttırılmıştır. Teninize değen iç katman özel bal peteği dokusunda gözenekli yapıya sahiptir. Sıvıyı hızla emerek alt katmanlara iletir. En dıştaki sızdırmaz dış yüzey ile emilen sıvının çamaşırınıza geçmesi engellenmiştir. Ancak unutmayınız ki emici kimyasal jeller içermediği için kumaşların emme kapasiteleri kadar emici olabilir. Ayrıca pedin yanlarındaki kanatlar ve çıtçıt pedi çamaşırınıza rahat yerleştirmenize yardımcı olur ve pedin kaymasını engeller. Ayrıca kullandıktan sonra bu kanatları içe katlayıp çıtçıtları kapatarak yıkayacağınız zamana kadar saklayabilirsiniz. Ayrıca satın alabileceğiniz sızdırmaz çantası ile dışarıda bile güvenle çantanızda taşıyabilirsiniz.

   Ortalama bir kadın tüm hayatı boyunca yaklaşık 10.000 adet ped veya tampon kullanır. Yılda ortalama 350 Milyon ped tüketilmekte. Bu pedler doğaya bırakıldıklarında en az 200 yılda yok olabilir, veya yakıldıklarında ortaya ciddi miktarda zehirli bir gaz olan Dioksin çıkışına sebep olurlar. Ayrıca ped atıkları hepatit B, HIV gibi hastalıklara da adeta davetiye çıkarmaktadır.

    NeoComfort Yıkanabilir Kadın Pedi kullanmanız için diğer birkaç neden:

    * Bu ürünü ortalama 25 yıl boyunca yıkayıp tekrar kullanacağınız için büyük ölçüde tasarruf etmiş olursunuz.

    * Sık görülen Allerjik Kadın Tahrişi gibi hastalıklara neden olmaz.

    * Çok yumuşak dokusu ile iç çamaşırınızda sizi rahatsız etmez.

    * Hiçbir şekilde klorla beyazlatma işlemine tabi tutulmamaktadır. Klorla beyazlatma işlemi, kanser, endometriosis, ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı bir madde olan dioksin oluşumuna yol açabilir.

    KULLANIM

   * Kullanmadan önce emiciliği arttırmak için 3 defa yıkayınız.

   * Pedi beyaz sızdırmaz kısım çamaşırınıza,  ekru renkli yumuşak delikli emici kumaş kısmı teninize gelecek şekilde çamaşırınıza yerleştiriniz.

   * Kulakları çamaşırınızın dışına doğru katlayıp, çıtçıtları kapatınız.

   * Kullandıktan sonra emici kısım içe gelecek şekilde üst ve alt kenarları içe katlayınız. Kulakları da üstüne katladıktan sonra çıtçıtları kapatınız. Böylelikle kullanılmış pedleri yıkayacağınız zamana kadar sızıntı olmadan saklayabilirsiniz.

    YIKAMA VE BAKIM

   * Yıkamadan en az 30 dak.-1 saat önce soğuk suya bastırınız.

   * Çamaşır makinanıza 1-2 yemek kaşığı deterjan koyarak yıkayınız.

   * 30 derece suda yıkanmalıdır. Sıcak su kandaki demirin kumaşın üstüne sabitlenmesine neden olur ve leke oluşumuna yol açar.

   * Çamaşır suyu ve yumuşatıcı kullanmayınız. Çamaşır suyu kumaşın kolay deforme olmasına neden olur ve cilt sağlığı açısından zararlı olabilir. Yumuşatıcılar ise ipliklerin üzerini sararak emiciliği engeller. Bor/boraks katkılı yıkıma maddeleri ve sabun tozu da emiciliği olumsuz etkilediği için önerilmemektedir.

   * Kurutma makinasında veya kurutma askısında kurutabilisiniz.

   ÖNERİ - Lekeler Nasıl Çıkar?

   * Öncelikle belitmeliyiz ki leke pedin kirli olduğu anlamına gelmez.

   * Bastıracağınız soğuk suya isteğe bağlı olarak çok az limon suyu veya beyaz sirke de ekleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularsanız yıkama sonrası ekstra durulama yapmanızı öneririz.

   * Mantar rahatsızlığınız varsa, kullanılmış pedlerinizi bastırdığınız suya çok az beyaz sirke koymanızı öneririz. Bu durumda yıkama sonrası ekstra durulama yapılmalıdır.

   * Güneş ışığında kurutmak da leke çıkarmanızda yardımcı olacaktır.

   Bu model TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ tarafından tescilli olup, 554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması Hakkındaki Yasa kapsamında koruma altındadır.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu609
   MarkaNeoComfort
   Stok DurumuVar
   Garanti (Yıl)1

   © Natura Bebek Tekstil Ürünleri Tic. Ltd. Şti.  2008-2021

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.