• Tüm Kategoriler
  • NeoComfort ORGANİK PAMUK Sızdırmaz Yıkanabilir Kadın Pedi - XL / LOHUSA PEDİ / İDRAR KAÇIRMA PEDİ Siyah

   Fiyat:
   34,17 TL + KDV
   KDV Dahil:
   36,90 TL
   12,30 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   ORGANİK PAMUK XL HİJYENİK PED
   LOHUSA PEDİ – İDRAR KAÇIRMA PEDİ


   Lohusa dönemi, ayrıca periyodik dönemini çok yoğun yaşayanlar veya idrar kaçırma sorunu olanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Diğer yıkanabilir pedlere kıyasla daha yüksek emiciliğe sahiptir. Bir tarafı geniş ovaldir, böylelikle geceleri yattığınızda dahi iyi bir emicilik sağlar.

   İç kumaşı %100 Organik Pamuk olup, gözenekli yapısı sayesinde sıvıyı hızla emerek orta katmanlara iletir. En dış katman Sızdırmazdır. Orta katmanlar ped ile tam aynı boyda olduğu için çok iyi emme gücü sağlar. Yüksek emiciliğe ihtiyaç duyulan, özellikle LOHUSA döneminde veya periyorik dönemini çok fazla yoğun yaşayan kadınlar için idealdir.

   Ayrıca özel şekli itibariyle ve katmanlarında kullanılan özel kumaşlar sayesinde, emiciliği Normal veya Gece pedlerine göre daha fazla olduğundan, hafif İDRAR KAÇIRMA sorunu yaşayan kadınlar için de uygundur. İdrar kaçırma sorununuz olsa bile bu ürün sayesinde artık kolaylıkla istediğiniz zaman dışarı çıkabilirsiniz.

   Ayrıca pedin yanlarındaki kanatlar ve çıtçıt pedi çamaşırınıza rahat yerleştirmenize yardımcı olur ve pedin kaymasını engeller. Kullandıktan sonra bu kanatları içe katlayıp çıtçıtları kapatarak yıkayacağınız zamana kadar saklayabilirsiniz. Ayrı olarak satın alabileceğiniz sızdırmaz çantası ile dışarıda bile güvenle çantanızda taşıyabilirsiniz.

   Ortalama bir kadın tüm hayatı boyunca yaklaşık 10.000 adet ped veya tampon kullanır. Yılda ortalama 350 Milyon ped tüketilmekte. Bu pedler doğaya bırakıldıklarında en az 200 yılda yok olabilir, veya yakıldıklarında ortaya ciddi miktarda zehirli bir gaz olan Dioksin çıkışına sebep olurlar. Ayrıca ped atıkları hepatit B, HIV gibi hastalıklara da adeta davetiye çıkarmaktadır.

    NeoComfort Yıkanabilir Kadın Pedi kullanmanız için diğer birkaç neden:
    * Bu ürünü ortalama 25 yıl boyunca yıkayıp tekrar kullanacağınız için büyük ölçüde tasarruf etmiş olursunuz.
    * Sık görülen Allerjik Kadın Tahrişi gibi hastalıklara neden olmaz.
    * Çok yumuşak dokusu ile iç çamaşırınızda sizi rahatsız etmez.
    * Hiçbir şekilde klorla beyazlatma işlemine tabi tutulmamaktadır. Klorla beyazlatma işlemi, kanser, endometriosis, ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı bir madde olan dioksin oluşumuna yol açabilir.

    KULLANIM
   * Kullanmadan önce emiciliği arttırmak için 3 defa yıkayınız.
   * Pedi beyaz sızdırmaz kısım çamaşırınıza,  ekru renkli yumuşak delikli emici kumaş kısmı teninize gelecek şekilde çamaşırınıza yerleştiriniz.
   * Kulakları çamaşırınızın dışına doğru katlayıp, çıtçıtları kapatınız.
   * Kullandıktan sonra emici kısım içe gelecek şekilde üst ve alt kenarları içe katlayınız. Kulakları da üstüne katladıktan sonra çıtçıtları kapatınız. Böylelikle kullanılmış pedleri yıkayacağınız zamana kadar sızıntı olmadan saklayabilirsiniz.

    YIKAMA VE BAKIM
   * Yıkamadan en az 30 dak.-1 saat önce soğuk suya bastırınız.
   * Çamaşır makinanıza 1-2 yemek kaşığı deterjan koyarak yıkayınız.
   * 30 derece suda yıkanmalıdır. Sıcak su kandaki demirin kumaşın üstüne sabitlenmesine neden olur ve leke oluşumuna yol açar.
   * Çamaşır suyu ve yumuşatıcı kullanmayınız. Çamaşır suyu kumaşın kolay deforme olmasına neden olur ve cilt sağlığı açısından zararlı olabilir. Yumuşatıcılar ise ipliklerin üzerini sararak emiciliği engeller. Bor/boraks katkılı yıkama maddeleri ve sabun tozu da emiciliği olumsuz etkilediği için önerilmemektedir.
   * Kurutma makinasında veya kurutma askısında kurutabilisiniz.
   ÖNERİ - Lekeler Nasıl Çıkar?
   * Öncelikle belitmeliyiz ki leke pedin kirli olduğu anlamına gelmez.
   * Bastıracağınız soğuk suya isteğe bağlı olarak çok az limon suyu veya beyaz sirke de ekleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularsanız yıkama sonrası ekstra durulama yapmanızı öneririz.
   * Mantar rahatsızlığınız varsa, kullanılmış pedlerinizi bastırdığınız suya çok az beyaz sirke koymanızı öneririz. Bu durumda yıkama sonrası ekstra durulama yapılmalıdır.
   * Güneş ışığında kurutmak da leke çıkarmanızda yardımcı olacaktır.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu629
   MarkaNeoComfort
   Stok DurumuVar

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   © Natura Bebek Tekstil Ürünleri Tic. Ltd. Şti.  2008-2021

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.