TESLİMAT BİLGİLERİ

Ürününüz 3 iş günü içerisinde teslim edilir

Üretim hatalarına karşı {{garantisuresi}} YIL GARANTİ
32,6298
34,9919

NeoComfort ORGANİK PAMUK Sızdırmaz Yıkanabilir Kadın Pedi - XL / LOHUSA PEDİ / İDRAR KAÇIRMA PEDİ Siyah

Fiyat:
103,55 TL + KDV
KDV Dahil:
113,91 TL
24,95 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
ORGANİK PAMUK XL HİJYENİK PED
LOHUSA PEDİ – İDRAR KAÇIRMA PEDİ


Lohusa dönemi, ayrıca periyodik dönemini çok yoğun yaşayanlar veya özellikle idrar kaçırma sorunu olanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Diğer yıkanabilir pedlere kıyasla daha yüksek emiciliğe sahiptir. Bir tarafı geniş ovaldir, böylelikle geceleri yattığınızda dahi iyi bir emicilik sağlar.

Özel olarak organik tarlalarda yetiştirilmiş en kaliteli pamuktan üretilmiştir. Kumaş üretimi ve boyahane işlemlerimizin her bir aşaması GOTS tarafında belgeli tesislerde yapılmıştır. Ayrıca ürünlerimizde kullanılmakta olan dikiş ipliğinden, etiketine kadar her bir malzemenin Öko-Tex 100 Standardı’nın en üst seviyesi olan Class 1 sertifikası bulunmaktadır.


İç kumaşı %100 Organik Pamuk olup, gözenekli yapısı sayesinde sıvıyı hızla emerek orta katmanlara iletir. Ped ile aynı boyda, çok katlı ve yüksek oranda emici farklı kalitelerdeki orta katmanlar sıvıyı içeride saklarlar. En dış katman Sızdırmazdır, emilen sıvının iç çamaşırınıza geçmesi engellenir. Yüksek emiciliğe ihtiyaç duyulan, özellikle LOHUSA döneminde veya periyorik dönemini çok fazla yoğun yaşayan kadınlar için idealdir.

Ayrıca özel şekli itibariyle ve katmanlarında kullanılan özel kumaşlar sayesinde, emiciliği Normal veya Gece pedlerine göre daha fazla olduğundan, hafif İDRAR KAÇIRMA sorunu yaşayan kadınlar için de uygundur. İdrar kaçırma sorununuz olsa bile bu ürün sayesinde artık kolaylıkla istediğiniz zaman dışarı çıkabilirsiniz.

Pedin yan taraflarında bulunan kanatlar ve çıtçıtlar, pedin iç çamaşırınıza kolayca oturmasına yardımcı olur ve pedin kaymasını engeller. Kullandıktan sonra bu kanatları pediniz ile birlikte içe katlayarak çıtçıtları kapatabilir ve yıkayana kadar saklayabilirsiniz. Sızdırmaz ve koku geçirmez özel çantası ile dışarıda bile çantanızda güvenle taşıyabilirsiniz.


Alternatifler: Emiciliğine göre farklı iç katmanlara ve büyüklüğe sahip Tanga, Günlük, Normal ve Gece boyu olmak üzere 4 ebadı mevcuttur. Ayrıca doğum sonrası dönemde veya idrar kaçırma problemlerinde kullanılmak üzere daha büyük boyutlu ve daha emici iç katmanlara sahip XL boyutu da bulunmaktadır.

NeoComfort Yıkanabilir Kadın Pedi kullanmanız için birkaç neden:
Ortalama bir kadın tüm hayatı boyunca yaklaşık 10.000 adet ped veya tampon kullanır. Yılda ortalama 350 Milyon ped tüketilmekte. Bu pedler doğaya bırakıldıklarında en az 200 yılda yok olabilir, veya yakıldıklarında ortaya ciddi miktarda zehirli bir gaz olan Dioksin çıkışına sebep olurlar. Ayrıca ped atıkları hepatit B, HIV gibi hastalıklara da adeta davetiye çıkarmaktadır.
 * Bu ürünü ortalama 25 yıl boyunca yıkayıp tekrar kullanacağınız için büyük ölçüde tasarruf etmiş olursunuz.
 * Sık görülen Allerjik Kadın Tahrişi gibi hastalıklara neden olmaz.
 * Çok yumuşak dokusu ile iç çamaşırınızda sizi rahatsız etmez.
 * Hiçbir şekilde klorla beyazlatma işlemine tabi tutulmamaktadır. Klorla beyazlatma işlemi, kanser, endometriosis, ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı bir madde olan dioksin oluşumuna yol açabilir.

 KULLANIM
* Kullanmadan önce emiciliği arttırmak için 3 defa yıkayınız.
* Pedi etiketli sızdırmaz kısım çamaşırınıza, gözenekli yumuşak emici kumaş kısmı teninize gelecek şekilde çamaşırınıza yerleştiriniz.
* Kulakları çamaşırınızın dışına doğru katlayıp, çıtçıtları kapatınız.
* Kullandıktan sonra emici kısım içe gelecek şekilde üst ve alt kenarları içe katlayınız. Kulakları da üstüne katladıktan sonra çıtçıtları kapatınız. Böylelikle kullanılmış pedleri yıkayacağınız zamana kadar sızıntı olmadan saklayabilirsiniz.

 YIKAMA VE BAKIM
* Yıkamadan en az 30 dak.-1 saat önce soğuk suya bastırınız.
* Çamaşır makinanıza 1-2 yemek kaşığı deterjan koyarak yıkayınız.
* 30 derece suda yıkanmalıdır. Sıcak su kandaki demirin kumaşın üstüne sabitlenmesine neden olur ve leke oluşumuna yol açar.
* Çamaşır suyu ve yumuşatıcı kullanmayınız. Çamaşır suyu kumaşın kolay deforme olmasına neden olur ve cilt sağlığı açısından zararlı olabilir. Yumuşatıcılar ise ipliklerin üzerini sararak emiciliği engeller. Bor/boraks katkılı yıkama maddeleri ve sabun tozu da emiciliği olumsuz etkilediği için önerilmemektedir. Ayrıca sabun tozu zor eridiği için kumaşta kalıntı bırakabilir ve alerjik reaksiyona neden olabilir.
* Kurutma makinasında düşük ısıda veya kurutma askısında kurutabilirsiniz.

ÖNERİ - Lekeler Nasıl Çıkar?
* Öncelikle belirtmeliyiz ki leke pedin kirli olduğu anlamına gelmez.
* Bastıracağınız soğuk suya isteğe bağlı olarak çok az limon suyu veya beyaz sirke de ekleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularsanız yıkama sonrası ekstra durulama yapmanızı öneririz.
* Mantar rahatsızlığınız varsa, kullanılmış pedlerinizi bastırdığınız suya çok az beyaz sirke koymanızı öneririz. Bu durumda yıkama sonrası ekstra durulama yapılmalıdır.
* Güneş ışığında kurutmak da leke çıkarmanızda yardımcı olacaktır.
Diğer Özellikler
Stok Kodu629
MarkaNeoComfort
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)1

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler